Техніка настільного тенісу
Техніка настільного тенісу - важлива складова для гравців будь-якого рівня. Маючи технічну підготовку, можна повністю розкрити свої можливості і демонструвати різні тактичні прийоми і схеми гри. Щоб розвиватися і виходити на новий рівень, слід відточувати кожен елемент.
Елементи техніки
Починаючи навчання, спочатку гравців цікавлять основні поняття про елементи техніки. Настільний теніс використовує накати, підрізування, топ-спин, кожен з яких відрізняється певними діями, особливостями застосування техніки.
Накат справа
Накат є основою атакуючої гри. Спочатку гравці вивчають накат справа, який вважається більш складним у виконанні. Гравець повинен прийняти основну позицію - ліва нога повинна бути трохи попереду правої з дистанцією 30-50 см від столу. Поширеною помилкою ставати неправильне розташування ліктя і ракетки, при якій вона знаходиться позаду тулуба. Ракетка при замаху повинна знаходиться на рівні тулуба з незначним ухилом до столу. Лікоть знаходиться приблизно в 10 см від тулуба, постійно перебуваючи на рівні тіла. Ще одним важливим моментом виступає дотримання центру тяжіння, який знаходиться на рівні балансу. Накат виконується центром ракетки, що дозволить легше зробити точний удар по м'ячу.
Накат зліва
Техніка виконання аналогічна з накатом справа. Для обертання м'яча виконуються рухи вгору-вниз. У позиції накат зліва права нога злегка виступає за ліву з рівномірним розподілом центру ваги. Рука повинна бути трохи зігнута в лікті, а передпліччя знаходиться паралельно до столу. При ударі ракетка обкатує м'яч з верхньої позиції.
Після освоєння накату можна переходити до підрізування зліва і справа. Підрізка вчить гравця крутити м'яч, так як головний сенс настільного тенісу складається в обертанні і умінні крутити м'яч . Спочатку тенісисти вивчають підрізування зліва, що дозволить освоїти основний принцип обертання.
Уривок зліва і справа
Початкове положення гравця перебуваючи обличчям до столу потрібно трохи відставити праву ногу вперед, корпус з легким нахилом вперед. Замах повинен бути широким, а лікоть не перевищувати рівень плеча. Важливо, щоб лікоть перебував не в напруженому стані, а ракетка була попереду ліктя. Принцип замаху - вперед-вниз. Ракетка максимально відкрита, що дозволяє накладці ковзати під м'ячем.
Виконання підрізування справа починається з позиції протилежної зліва, тобто ліва нога трохи виступає. При виконанні удару ракетка знаходиться відкритою, трохи супроводжуючи м'яч і потім повертається до наступного ходу. Залежно від швидкості м'яча гравець визначає силу удару.
Топ-спін
Наступними елементами гри стають топ-спіни. Важливими моментами техніки є замах і розворот. Гравець повинен прийняти позицію, коли ліва нога знаходиться попереду, а права трохи повернута в бік. При розвороті правої ноги і тазу потрібно виконувати основний замах. Щоб забезпечити зчеплення ракетки і хороший удар по м'ячу, замах повинен виконуватися з нахилом по вертикальній лінії. Відводячи сильно назад ракетку, гравець не може забезпечити правильний удар по м'ячу, що стає класичною помилкою манери гри.
Зробити відмінний топ-спін можна в тому випадку, якщо рука не буде сильно згинатися. Кут згину передпліччя повинен бути не більше, ніж на 90%. Якщо передпліччя буде розгинатися до межі, тенісист не зможе вчасно зігнути його в процесі виконання удару у відповідь. Рука і тулуб повинні розганятися до прямого контакту з м'яча, інакше динамічні рухи будуть марні, а зусилля не ефективні. Успішність безпосереднього контакту залежить від прискорення до зчеплення.Окремо хочеться сказати, про використання техніки гри довгими шипами, так як цей прийом найбільш цікавий гравцям в силу своєї маневреності. Накат довгими шипами підходить для класичного, сучасного захисного стилю, атакуючого. Основний принцип застосування техніки полягає в варіативності обертання і швидкості, здатних збити суперника і не дати йому можливості зробити сильне повернення.
Техніка - важлива частина настільного тенісу
Вивчення правил і принципів манери гри дуже важливо для новачків, які на початковому етапі роблять базові помилки, а в подальшому виправити їх буде складно. Досвідчені гравці знають, що удар зліва в настільному тенісі виконується складніше, ніж справа. Це пов'язано з тим, що рухи кисті досить скуті. Полегшити прийом техніки можна за допомогою простих рекомендацій. Так, ракетка повинна бути як би продовженням руки, знаходитися між пензлем і передпліччям. Приймати м'яч буде легше при розташуванні передпліччя і плеча на рівні 90 градусів. Основний удар робиться з залученням кисті, передпліччя і корпусу.
Якщо на ранніх етапах навчання правильно поставити техніку, гравець зможе легше прогресувати і освоювати нові манери гри. Спортсмен повинен постійно думати над стратегією, при цьому інтенсивно і активно рухатися. Закріпити теоретичні знання слід за допомогою відео, які наочно показують основні моменти і тонкощі кожного виду техніки настільного тенісу.